Γ’ Εθνική: Επικράτησε ο Πανθρακικός στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας με τον Ορέστη Ορεστιάδας στο ΔΑΚ Κομοτηνής

Τη νίκη με σκορ 2-1 πανηγύρισε ο Πανθρακικός επί του Ορέστη Ορεστιάδας στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στο ΔΑΚ Κομοτηνής, μια εβδομάδα μετά την ισοπαλία με σκορ 2-2 ανάμεσα στις δύο ομάδες στην Ορεστιάδα.

Ο Πανθρακικός προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο χάρη σε δύο γκολ του Χρήστου Βάσκου, ενώ το τελικό 2-1 σημείωσε στην επανάληψη ο Βαρσαμίδης από ασίστ του Ντουμανάκη για τον Ορέστη Ορεστιάδας.

Η ομάδα της Κομοτηνής αύριο Κυριακή 18 Αυγουστου υποδέχεται τον Άρη Αβάτου στο ΔΑΚ Κομοτηνής, με τον Γιώργο Μαραντά να χρησιμοποιεί κυρίως παίκτες που δεν πήραν χρόνο συμμετοχής σήμερα.