Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη εμπειρία

Αν δεν αλλάξετε τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης, συμφωνείτε με αυτό.

Αποδέχομαι
elbgentr

ioannis papadopoulos

gazon

20187312 10155133937199340 1452719040 o

Τετάρτη, 12 Σεπτέμβριος 2018 20:32

Γ’ Εθνική: Με ντέρμπι και ενδιαφέρουσες εκτός έδρας αναμετρήσεις η πρεμιέρα των Θρακιώτικων ομάδων

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση όλων των ομίλων της Γ’ εθνικής, όπου στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου στις 30 του Σεπτεμβρη εαν δεν αλλαξει πάλι κάτι, θα έχουμε ενδιαφέροντα ζευγάρια και ένα Θρακιώτικο ντερμπι. 

Στην πρεμιέρα θα έχουμε στο γήπεδο του ΑΟΞ το Θρακιώτικο ντερμπι αναμεσα στον φιλόδοξο και φέτος Άρης Αβάτου με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ενώ οι υπόλοιπες 3 ομάδες της Θρακης αναμετρώνται εκτός εδρας. Ο Ορφέας Ξάνθης θα αγωνιστεί στο Οφρύνιο με τον Αερό Ορφανού, και οι νεοφώτιστοι ΠΑΟΚ Κοσμίου και Ασπίδα Ξάνθης στο Σιδηρόκαστρο με τον Εθνικό και στην Πέρνη με τον Κεραυνό των πολλών ξανθιωτών.

Η πρώτη σέντρα θα πραγματοποιηθεί στις 30 Σεπτεμβρίου με ώρα έναρξης στις 16:00, ενώ η τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί στις 14 Απριλίου επίσης στις 16:00.

Ολες οι αγωνιστικές θα γίνουν Κυριακή με εξαίρεση την 5η η οποία έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο στις 27 Οκτωβρίου, λόγο της 28ης Οκτωβρίου, ενω έχει αποφασιστεί στις 10 Μαρτίου να υπάρχει ρεπό για όλες τις ομάδες.

Η πρεμιέρα στον 1ο όμιλο

Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσερραϊκός – ΑΕ Καλαμπακίου.

kliros1

Το αναλυτικό πρόγραμμα του 1ου ομιλου για τις ομάδες της Θράκης

1η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Καβάλα
Εθνικός Σιδηροκάστρου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Κεραυνός Πέρνης – Ασπίδα Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Νέστος Χρυσούπολης
Πανσερραϊκός – Α.Ε. Καλαμπακίου

2η αγωνιστική
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Απόλλων Παραλιμνίου
Καβάλα – Κεραυνός Πέρνης
ΠΑΟ Κοσμίου – Αετός Ορφανού
Ασπίδα Ξάνθης – Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
Νέστος Χρυσούπολης – Α.Ε. Καλαμπακίου

3η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Κεραυνός Πέρνης
Αετός Ορφανού – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Άρης Αβάτου – Καβάλα
Αλέξανδρος Κιλκίς – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
Α.Ε. Καλαμπακίου – Ορφέας Ξάνθης
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

4η αγωνιστική
Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου
Κεραυνός Πέρνης – Άρης Αβάτου
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αλέξανδρος Κιλκίς
Καβάλα – Πανσερραϊκός
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Α.Ε. Καλαμπακίου
Ασπίδα Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης
Ορφέας Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

5η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Άρης Αβάτου
Αλέξανδρος Κιλκίς – Αετός Ορφανού
Πανσερραϊκός – Κεραυνός Πέρνης
Α.Ε. Καλαμπακίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Νέστος Χρυσούπολης – Καβάλα
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Ορφέας Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης

6η αγωνιστική
Αλέξανδρος Κιλκίς – Απόλλων Παραλιμνίου
Άρης Αβάτου – Πανσερραϊκός
Αετός Ορφανού – Α.Ε. Καλαμπακίου
Κεραυνός Πέρνης – Νέστος Χρυσούπολης
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Καβάλα – Ορφέας Ξάνθης
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ασπίδα Ξάνθης

7η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός
Α.Ε. Καλαμπακίου – Αλέξανδρος Κιλκίς
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Ορφανού
Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Καβάλα

8η αγωνιστική
Α.Ε. Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης
Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης
Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα

9η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Α.Ε. Καλαμπακίου
Ορφέας Ξάνθης – Πανσερραϊκός
Ασπίδα Ξάνθης – Αλέξανδρος Κιλκίς
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Άρης Αβάτου
Καβάλα – Αετός Ορφανού
Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Σιδηροκάστρου

10η αγωνιστική
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου
Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
Α.Ε. Καλαμπακίου – Ασπίδα Ξάνθης
Πανσερραϊκός – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Αλέξανδρος Κιλκίς – Καβάλα
Άρης Αβάτου – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Αετός Ορφανού – Κεραυνός Πέρνης

11η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης
Καβάλα – Α.Ε. Καλαμπακίου
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός
Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς
Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού

12η αγωνιστική
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Α.Ε. Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου

13η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ορφέας Ξάνθης
Κεραυνός Πέρνης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αετός Ορφανού – Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου – Α.Ε. Καλαμπακίου
Πανσερραϊκός – Αλέξανδρος Κιλκίς.

Μοιραστείτε το

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ΘΡΑΚΙΚΗ ΑΓΟΡΑ

Διεύθυνση: Γ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1-3 , 69100 ΚΟΜΟΤΗΝΗ
69100 ΚΟΜΟΤΗΝΗ

E-mail:info@thrakikiagora.gr
Τηλέφωνο: 25310 – 26.500
Fax:25310 – 26.500

media

Τελευταία άρθρα

komotini24

logo2