gazon

20187312 10155133937199340 1452719040 o

Πέμπτη, 14 Νοέμβριος 2019 07:53

ΕΠΣ Θράκης: «Επιστρέφει» δυναμικά στις νίκες η Δόξα Σώστη με νέο προπονητή…

Την δεύτερη σερί νίκη και με εμφατικό τρόπο πήρε η ομάδα της Δόξας Σώστη που πέρασε άνετα από το γήπεδο του Μίσχου επικρατώντας 0-3 του τοπικού Αετού.

Η Δόξα Σώστη με νέο προπονητή τον Σάκη Δανίδη με την νίκη αυτή πέρασε στην 5η θέση των πλέι οφ φτάνοντας τους 9 βαθμούς αφήνοντας στους 7 τον Μίσχο.

Στο πρώτο ημίχρονο η υπέροχη ήταν μοιρασμένη με τους φιλοξενούμενους πιο επικίνδυνους στην επανάληψη όπου πέτυχαν ακόμη δυο τέρματα και σφράγισαν την νίκη τους.

Στο 11′ ο Σαμιώτης του Σώστη έστειλε με σουτ την μπάλα λίγο άουτ,  με τον Αετό να απειλεί με την σειρά του στο 20′ αλλα το σουτ του Χασάν πέρασε άουτ. Στο 36′ ο

Ημαθιώτης Σαμιώτης άνοιξε το σκορ με σουτ κάνοντας το 0-1, με τον Ανδρίκου στο 40′ Ανδρικού να χάνει καλή ευκαιρία αλλα το σουτ το απέκρουσε ο Τσαμπλιντάγ.

Στο δεύτερο μέρος στο 59′ ο Σαμιώτης με το δεύτερο τέρμα του έκανε το 0-2, με τον νεαρό Δάγκος στο 88′ να διαμορφώνει το τελικό 0-3.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Λάπατας, Τσιαβδαρίδης και Καρακασιδης

ΑΕΤΟΣ ΜΙΣΧΟΥ: Τζαμπλιντάγ, Τσόγιας, Ασλαματζιδης (61′ Πολιτιδης),  Μούλιος, Τσαμης, Μακρής, Λιόλιος (70′ Οζγκιπ), Μαναβ (71′ Σαρακατσάνης), Μουσταφά Ισμαήλ, Σεμερτζη, Χασάν (61′ Τζενγκίς Αληοσμαν)

ΔΟΞΑ ΣΩΣΤΗ: Πατερέλης, Παρασκευόπουλος, Τέφος, Τζαφαλιάς, Ανδρίκου, Γ. Γιαννακίδης, Χατζηιωαννίδης (76′ Δαγκος), Τζαμπάζης (65′ Σταυρόπουλος), Σαμιώτης, Φανιάδης (72′ Σ. Γιαννακιδης), Στριγκώνης (62′ Παπας).