Γ΄ Εθνική: Ηττήθηκε στην Κατερινή στο δυνατό φιλικό προετοιμασίας με τον Πιερικό ο Πανθρακικός

Την ήττα με σκορ 1-0 στο πολύ δυνατό φιλικό προετοιμασίας με τον Πιερικό (2ος όμιλος, Γ’ Εθνική) στην Κατερίνη γνώρισε ο Πανθρακικός.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Σεχολάρι στο 12ο λεπτό, καθώς έφυγε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Παϊτέρη ανοίγοντας το σκορ νωρίς στο παιχνίδι.

Ο Πανθρακικός είχε δύο πολύ καλές στιγμές για να ισοφαρίσει με το σουτ του Καραγιάννη στο 15ο λεπτό, το οποίο σταμάτησε ο γκολκίπερ Μένκα και στο 73ο λεπτό η κεφαλιά του Ρουμπιέ απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή.

Οι δύο προπονητές Περικλής Αμανατίδης και Γιώργος Μαραντάς χρησιμοποίησαν όλους τους διαθέσιμους παίκτης της αποστολής και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει των επερχόμενων επίσημων παιχνιδιών σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.