National League 1: Πρεμιέρα με άνετη νίκη για ΓΑΣ ήττα στην παράταση στην Δράμα για Λεύκιππο ! (video)

Εντυπωσιακός ήταν ο ΓΑΣ Κομοτηνή στην πρεμιέρα της National League 1 επικρατώντας με άνεση της Αρετσού Καλαμαριάς με 94-53.

Η ομάδα του Νεοκλή Λεμονίδη παρουσιάστηκε διαβασμένη, έχοντας όρεξη και διάθεση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με αποτέλεσμα να έρθει αυτό το αποτέλεσμα.

Το παιχνίδι δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής καθώς ο ΓΑΣ Κομοτηνή επιβεβαίωσε την ανωτερότητα του με το καλημέρα, έχοντας συνεχώς το προβάδισμα, το οποίο και διεύρυνε συνεχώς.

Το πιο ευχάριστο ήταν το γεγονός πως το κλειστό γυμναστήριο του 2ου λυκείου γέμισε από φίλους της ομάδας που έμειναν μαγεμένοι από την εικόνα και το θέαμα που είδαν.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αρετσού Καλαμαριάς 94-53

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ντόγκας-Θεοδωρίδης

Δεκάλεπτα: 26-14,, 43-21, 76-42, 94-53

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Αρχιμανδρίτης 13 (3), Ζίζιτς 4, Περρής 15 (1), Φιλοξενίδης 8 (2), Σιγκούνας 10 (1), Δρέλλας 2, Αβδάλας 15( 1), Ναλμπάντης 8, Κάλτσος 7 (1), Κάφφκε 7(1), Ζότος 4(1), Πάτσος 1.

Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Κιόσια 12, Καπόνης 10 (2), Κυφωνίδης 7 (1), Γκούτζιας 6, Καρκατσέλης, Μποτζώρης 7 (1), Μελαδιανός 8 (2), Μαλακόπουλος 3 (1), Κατσαρός, Γαλανός, Καραδήμος, Αλμπάνης.

Έτσι ο ΓΑΣ ξεκινά εντυπωσιακά κέρδισε με άνεση την Αρετσού ενώ ο Λεύκιππος σε ένα συναρπαστικό ματς στην Δράμα έχασε στην παράταση από τον ΚΑΟΔ άνοιξε η αυλαία της σεζόν στον 3ο όμιλο της National League 1. Νικηφόρα ξεκίνησαν και οι ΚΑΟ Χαλκιδικής, ΔΕΚΑ, Πανσερραϊκός και Γέφυρα. (Fotos : FB GAS Komotini)